EKIPNO ZLATO KANUISTOM, SREBRO KANUISTKAM

Trojna slovenska zmaga na EP! Na vrhu 16-letnik

Na evropskem prvenstvu v kajaku in kanuju v Tacnu je Slovenija med kanuisti pobrala vsa tri odličja.
Fotografija: Žiga Lin Hočevar. FOTO: Blaž Samec
Odpri galerijo
Žiga Lin Hočevar. FOTO: Blaž Samec

Šestnajstletni slovenski kanuist Žiga Lin Hočevar je novi evropski prvak v slalomu na divjih vodah. Slovenci so na domačem evropskem prvenstvu na savskih brzicah v Tacnu v Ljubljani vpisali trojno zmago, za kar sta poskrbela še Luka Božič z drugim in Benjamin Savšek s tretjim mestom.

Hočevar je vodstvo prevzel po polovici nastopajočih v današnjem finalu. Z vožnjo brez napake je za več kot dve sekundi in več prehitel predhodnike. Luka Božič se mu je približal na 84 stotink in s tem prevzel drugo mesto. Nato se je po brzicah spustil Savšek, ki je bil najbolj prepričljiv v kvalifikacijah.

Njegova vožnja ni bila najbolj tekoča, že v zgornjem delu se mu je primeril dotik. Izkušeni Savšek, olimpijski prvak, se je rešil iz izgubljenega položaja ter z zaostankom 1,07 sekunde osvojil tretje mesto za popoln domači dan in zlato-srebrno-bronasto slovensko simfonijo v Tacnu.

Božič je bil po kvalifikacijah četrti, Hočevar pa se je v finale prebil kot sedmi.

Njihov uspeh pa je z drugim mestom dopolnila ženska ekipa v postavi Eva Alina Hočevar, Alja Kozorog in Lea Novak.

Slovenci so za 23 stotink sekunde premagali Čehe, tretje mesto so zasedli Slovaki, slovenska dekleta pa so zaostala le za Čehinjami, ki so bile hitrejše za 8,2 sekunde. Tretje so bile Britanke.

Slovenci so na prvenstvu tako osvojili šest kolajn, tri zlate, dve srebrni in eno bronasto, na evropskih prvenstvih jih imajo zdaj že 45.